Nevíte si rady s čímkoli ohledně IT? Poradíme Vám...

Činností technických poradců v oblasti informačních technologií se zabýváme již více než 10 let, kontaktujte nás a my Vám s Vaším problémem co nejdříve poradíme. Pokud máte zájem o obecné informace, máme tu pro Vás několik tipů:

 

Sedm tipů pro bezpečný počítač

Chraňte počítač před kybernetickými útoky a všemi druhy virových infiltrací.

 

  1. Používejte proaktivní antivirovou ochranu. Tradiční antivirové systémy stále spoléhají především na detekci dle vzorků z databáze známých hrozeb. Technologie ESET ThreatSense® dokáže rozpoznat čerstvou hrozbu již v momentě, kdy spatří světlo světa a zabránit tak budoucí epidemii. V boji s viry hrajete o čas. Získejte proto náskok.
  2. Záplatujte operační systém! Každý den vznikají škodlivé kódy využívající bezpečnostní díry výrobců softwaru. Používejte proto nejaktuálnější a legální verzi operačního systému a všech svých programů.
  3. Důvěřujte, ale prověřujte. Nevěřte e-mailům, které vypadají podezřele. Neberte přitom ohled na adresu odesílatele. Útočníci umí velmi lehce zamaskovat počítačovou hrozbu. Veškeré žádosti z vaší banky o zaslání čísla kreditní karty či PIN kódu ihned smažte. Jedná se o tzv. phishing. Neprozrazujte citlivé informace na komunitních webech jako je Facebook. Používejte různá hesla pro přihlášení do počítače a k online službám.
  4. Buďte obezřetní. Pravidelně zálohujte svá data na různá datová média (pevný disk, CD, DVD…). Pokud se připojíte přes veřejně dostupnou Wi-Fi síť, tak v žádném případě nepracujte s internetovým bankovnictvím nebo citlivými údaji. Nepovolujte sdílení ve veřejných sítích. Ignorujte nevyžádané soubory nebo vložené odkazy v e-mailu – a to i od přátel.
  5. Chraňte se. Používejte antivirový program v kombinaci s firewallem nebo jednoduše nainstalujte komplexní bezpečností řešení od jednoho výrobce. Například ESET Smart Security vás za méně, než stojí dobrá večeře v restauraci, ochrání před všemi myslitelnými hrozbami.
  6. Nestahujte nelegální obsah. Kradené filmy, hudba či programy jsou často umístěny na stránkách, které obsahují škodlivé kódy. Nevědomky tak do počítače kromě nelegálního obsahu stáhnete i nejrůznější havěť.
  7. Pravidelně kontrolujte svůj počítač. Nemáte nebo nechcete používat antivirový program, ale myslíte si, že váš počítač mohl být napaden? Zkontrolujte ho bezplatným nástrojem ESET Online Skener (www.eset.cz/online-skener). Nenahrazuje plnohodnotné klasické bezpečnostní řešení, ale spolehlivě odhalí hrozby skryté ve vašem počítači.

Hulput autem in vel erciduisitad exero lorem

accum do et ad tat nonsendit nosting esto conse tio dolestrud ting et voluptat eugue modolortie modolo dio con er sum am autem vendiat. Ipissim in er set nim quis amconsenim irilit lobore commoloreros dolobor adit ad ting ea feu faccummy nissi.

9 850 Kc